Solvaren CIP-D preparat myjąco-dezynfekujący do obiegów zamkniętych
Specyfikacja
O produkcie
SOLVAREN CIP-D jest preparatem myjąco-dezynfekującym zawierającym aktywny chlor jako biocyd utleniający i ma działanie biobójcze o potwierdzonej skuteczności wobec drobnoustrojów chorobotwórczych Listeria i Salmonella. Polecany do mycia obiegów zamkniętych CIP oraz jednofazowego mycia i dezynfekcji pojemników przemysłowych. Jest bardzo ekonomiczny w zastosowaniu, podczas mycia w myjkach tunelowych.
Zastosowanie
Solvaren CIP-D płyn do mycia i dezynfekcji urządzeń mających kontakt z żywnością i środkami żywienia zwierząt, do stosowania w układach
obiegowych CIP w przemyśle spożywczym i w gospodarstwach rolnych do mycia urządzeń udojowych (metodą zanurzeniową). Działa bakteriobójczo i grzybobójczo.
Właściwości
- Rozpuszcza uporczywe zanieczyszczenia organiczne
- Zawiera aktywny chlor jako biocyd utleniający, działa grzybo i bakteriobójczo
- Potwierdzona skuteczność wobec drobnoustrojów chorobotwórczych Listeria i Salmonella
- Wspomaga usuwanie wszelkich odbarwień
- Mierzalny konduktometrycznie i metodą miareczkowania
- Zawiera komponenty zmiękczające i kompleksujące
- Działanie bakteriobójcze: ≤ 1,0% w czasie 5 min, temp. 20°C
- Działanie grzybobójcze: ≤ 1,5%, 15 min, 20°C
- Ekonomiczny w użyciu przy myciu myjkami pojemników
Środki ostrożności
- Produkt ADR
- Grupa pakowania: II
- UN 1719




Zwroty wskazujace rodzaj zagrożenia:
H314 Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.
H400 Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.
Zwroty wskazujące środki ostrożności:
Przed użyciem przeczytać etykietę. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. Nie wdychaćgazu/mgły/par/rozpylonej cieczy. Unikać uwolnienia do środowiska. W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: Wypłukać usta. NIE wywoływać wymiotów. W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całązanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody/prysznicem. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO DRÓG ODDECHOWYCH: Wyprowadzić lub wynieść poszkodowanego na świeże powietrze i zapewnić mu warunki do swobodnego oddychania. Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Zebrać wyciek. Przechowywać pod zamknięciem. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednich miejsc zgodnych z obowiązującymi przepisami.
Dodaj nową opinię