Składniki kremu do twarzy
W drogeriach i sklepach można obecnie znaleźć różne rodzaje kremów: nawilżające, ujędrniające, antybakteryjne, regenerujące, matujące, przeciwzmarszczkowe. Stworzenie idealnej receptury kremów stanowi zaś zwykle efekt wieloletnich badań i testów. I to właśnie od rodzaju, proporcji i właściwości składników, stosowanych do wyrobu kremów do twarzy, zależy w dużej mierze jakość otrzymywanych produktów oraz opinie konsumentów. Nasz katalog obejmuje półprodukty niezbędne w procesie produkcji kosmetyków do twarzy.
Kremy do twarzy – jeden z najstarszych kosmetyków, znanych ludzkości
Już od starożytności zastanawiano się, jak uchronić delikatną skórę twarzy przed poparzeniami słonecznymi, mrozem i wiatrem. Pierwsze w historii kremy w niczym nie przypominały produktów, które znamy. Były to ogólnodostępne surowce, takie jak: mleko, papki i oleje roślinne, twaróg, kwaśne mleko, glina czy tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, na przykład: łój lub masło. Egipcjanie i Grecy jako pierwsi zaczęli tworzyć własne receptury kremów do twarzy. W bogatszych willach i pałacach tworzono kilkuskładnikowe produkty, powstałe między innymi na bazie: oleju rycynowego, ziół, oliwy z oliwek albo miodu.
Na prawdziwą kosmetyczną rewolucję ludzkość musiała jednak czekać ponad 1,5 tysiąca lat! Dopiero w wieku dziewiętnastym i dwudziestym zaczęto produkować wazelinę, parafinę, lanolinę i mieszanki estrów jako składniki kosmetyków do pielęgnacji skóry. Punktem zwrotnym w historii kosmetologii był rok 1911, gdy farmaceuta Oskar Troplowitz stworzył krem Nivea z wody i tłuszczu. Nawilżająca emulsja szturmem wdarła się na międzynarodowe rynki jako produkt uniwersalny, przeznaczony dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Co ważne, skład chemiczny tego popularnego kremu przez ponad 100 lat nie uległ znaczącej zmianie i stał się inspiracją dla innych producentów.
Skład chemiczny kremu do twarzy
Większość dostępnych w sklepach kremów do twarzy zawiera kilka podstawowych składników, takich jak:
- woda,
- glicerol,
- prowitamina B5 (panthenol),
- regulator kwasowości (najczęściej jest to kwas cytrynowy),
- emulgator,
- substancje wzbogacające zapach: olejki naturalne, wyciągi roślinne lub aromaty uzyskiwane sztucznie.
Producenci kremów do twarzy wciąż wzbogacają ich skład o nowe emolienty i dodatki po to, by móc odpowiedzieć na stale zmieniające się potrzeby konsumentów. Jak uzyskać odmładzające, odświeżające lub odbudowujące właściwości kremów? Jest to możliwe między innymi dzięki różnym dodatkom w postaci: kwasu hialuronowego, kolagenu, koenzymu Q10, glinek czy mocznika.
Płyn micelarny: skład i działanie
Większość osób, które na co dzień stosują kremy, wie, że te produkty działają efektywnie wyłącznie na oczyszczonej i odpowiednio przygotowanej skórze. Jak usunąć z naskórka resztki makijażu, kurz i inne zanieczyszczenia? W tym celu wielu konsumentów stosuje płyn micelarny. Skład chemiczny tego produktu jest prosty: zawiera on bowiem wodę, substancje powierzchniowo czynne, glikol propylenowy, chlorek sodu, sodę kaustyczną, substancje zapachowe oraz konserwanty.
Płyn micelarny oczyszcza pory, usuwa mikroorganizmy, nawilża i działa antyseptycznie. To świetna alternatywa dla zwykłej wody z mydłem, która nadmiernie wysusza skórę twarzy.
Distripark.com: profesjonalne surowce kosmetyczne do produkcji kremów i płynów micelarnych
Naszym klientom dostarczamy wysokiej jakości surfaktanty, oleje kosmetyczne, emulgatory i inne składniki do produkcji kremów oraz płynów micelarnych. Posiadamy surfaktanty z serii ROKAnol Laureth-7, zawierające ponad 90% aktywnych substancji. Oferujemy także wiele innych, biodegradowalnych i bezpiecznych surowców kosmetycznych, w tym:
- Kwasy ABS, czyli anionowe środki powierzchniowo czynne o działaniu zwilżającym i emulgującym,
- skoncentrowany, niejonowy surfaktant kosmetyczny Laureth-10, o właściwościach emulgująco-myjących,
- humentant nawilżający POLIkol 400 - PEG-8 - 25322-68-3.
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem produktów Distripark.com. Chętnie odpowiemy na każde pytanie, dotyczące właściwości, dokumentacji oraz atestów surowców kosmetycznych ROKA i PCC.