Nanotechnologia jest nauką, która zajmuje się tworzeniem określonych struktur na poziomie nanometrycznym, czyli poziomie atomów i cząsteczek.

Jej historia sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. Następne lata i dziesięciolecia to okres wielkiego i dynamicznego rozwoju nanotechnologii. Nanocząsteczki są to materiały, których rozmiary liczone są w nanometrach, czyli miliardowych częściach metra. Umowną skalą nano jest granica 100 nanometrów. Dla porównania średnica włosa ludzkiego jest 1000-krotnie większa, niż pojedynczej nanocząsteczki. Ich kształt oraz rozmiar może być bardzo różny, mogą występować jako kulki, pręciki, sześciany.

Obecnie nanotechnologia jest bardzo modnym i prężnie rozwijającym się działem nauki. Dzięki niej powstaje coraz więcej materiałów. Dzięki temu możemy uzyskiwać rozmaite produkty o pożądanych właściwościach. Materiały o rozmiarach nanometrycznych wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia: w medycynie, przemyśle elektronicznym, włókienniczym, spożywczym, rolnictwie, motoryzacji, budownictwie i wielu innych.

W budownictwie nanotechnologie wykorzystywane są do hydrofobizacji wszelkich powierzchni betonowych, prefabrykatów, kostek brukowych, kostek granitowych, tynków, kamieni naturalnych, klinkieru, dachów ceramicznych i szkła.

Nanopreparaty są dyspersją wodną, zawierającą nanostruktury związków krzemowych. Nie powodują zmian koloru oraz właściwości strukturalnych i wytrzymałościowych powierzchni oraz materiałów, na których zostały zastosowane. Nałożona warstwa nanopreparatu nie tworzy filmu na powierzchni, a wnika w materiał, dzięki czemu chroni dodatkowo przed uszkodzeniami mechanicznymi (zarysowania i ścieranie), Powłoka nano wykazuje odporność na działanie promieni UV, sole, kwaśne deszcze i silne detergenty. Zapewnia skuteczną ochronę przez wiele lat, a zabezpieczona powierzchnia nie wymaga konserwacji.

Materiał, na który zaaplikowano odpowiedni nanopreparat jest, po upływie czasu potrzebnego do całkowitego wyschnięcia, w pełni zabezpieczony przed dostępem wody i wilgoci z zachowaniem paroprzepuszczalności powierzchni. Po poddaniu działaniu wody, na powierzchni zabezpieczonej nanopreparatem, wyraźnie widać utrzymujące nierozlewające się krople (wody czy oleju). Preparat chroni powierzchnię przed wilgocią opóźniając erozję, pękanie, kruszenie oraz zabezpiecza przed przemarzaniem.

Nanoprodukty skutecznie uszczelniają wszystkie, nawet mikroskopijne pory, uniemożliwiając wnikanie i nadmierną penetrację wody. Woda i inne substancje plamiące są „odpychane”, spływają z powierzchni i odparowują. Dzięki temu powierzchnie zabezpieczone odpowiednim nanopreparatem nie są narażone na niszczące działanie wody oraz typowe, pojawiające się pod jej wpływem, białe plamy i naloty. Preparaty w naturalny sposób tworzą barierę dla rozwoju pleśni, grzybów i mikroorganizmów, co wynika z faktu braku środowiska wodnego.

distripark.com jako przedsiębiorstwo innowacyjne, wprowadza do swojej oferty nową markę TopMeister – produkty oparte na nanotechnologii, do szerokiego zastosowania. Klienci będą mieli do wyboru wysokiej jakości preparaty: 

  • TopMeister Glas (szkło), 
  • TopMeister Holz (drewno), 
  • TopMeister Fassade (elewacje), 
  • TopMeister Stein (kamień naturalny), 
  • TopMeister Beton (prefabrykaty betonowe).

Jesteśmy przekonani, że tak szeroka gama produktów, zaspokoi potrzeby i spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 

 

Wysikiej jakości produkty wykorzystujące nanotechnologię dostępne w distripark.com.

 

 

belka

*Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Przedstawiony opis, w szczególności zastosowanie produktów ma charakter przykładowy i stanowi niewiążącą informację o charakterystyce i możliwościach ich wykorzystania/zastosowania. W każdym przypadku przed zastosowaniem produktu należy zasięgnąć porady specjalisty czy konkretne wykorzystanie jest bezpieczne i uzasadnione. Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za stosowanie proponowanych rozwiązań, nawet w bardzo podobnych sytuacjach.