Siarka granulowana 300 kg
Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).
W magazynie: 3 szt.
Specyfikacja
- Opakowanie jednostkowe:Worek
- Zawartość:300 kg
- Opakowanie zbiorcze:Półpaleta 12 worków 25 kg
- pH:6.5
- Odczyn:Obojętny
O produkcie
Siarka granulowana 300 kg . Frakcja średnio 4,5 mm. Siarka jako związek chemiczny pełni bardzo ważną funkcję w życiu, prawidłowym rozwoju. Służy do zakwaszania gleby. Jej zadaniem jest pomoc w przyswajaniu z gleby azotu. Ma zastosowanie między innymi przy uprawie jabłoni, które chroni przed chorobą zwaną parchem jabłoni.
Zastosowanie
Siarka jest pierwiastkiem rozpowszechnionym w przyrodzie i jako składnik aminokwasów siarkowych (metioniny, cysteiny, cystyny) spełnia bardzo ważne funkcje w kształtowaniu jakości białka roślinnego. Jest składnikiem większości nawozów fosforowych.
Zakwaszanie gleby przy użyciu siarki granulowanej.
Siarka granulowana sprawdza się świetnie jako substacja stabilizująca i obniżająca pH gleby przy uprawach roślin wymagających skrajnie niskiego pH ziemi. Siarka granulowana działa wolno i aby była w pełni skuteczna przy zakwaszaniu gleby musi upłynąć trochę czasu od aplikacji. Stosując małe dawki w okresie jesiennym rośliny na zakwaszanym polu mogą już być sadzone wiosną. Przy stosowaniu środka Siarka granulowana w ilości 2,5-3,5kg /10 m2. należy zachować jedno roczną karencję w uprawie roli. Siarka granulowana może być stosowana również kiedy rośliny zostaną już zasadzone ale jednorazowa aplikacja nie może przekraczać 100g/10 m2. Powszechnie Siarka jest używana do zakwaszania gleby, pod hodowle borówki amerykańskie, rododendronów i azalii. Więcej na temat zakwaszania gleby przy użyciu siarki granulowanej w artykule na naszym blogu.
Dezynfekcja szklarni przy użyciu siarki granulowanej
Siarka granulowana jest również stosowana w szklarniach uprawnych oraz w tunelach foliowych do dezynfekcji. Przeprowadza się ją od razu po skończonym okresie wegetacji poprzez gazowanie dwutlenkiem siarki. Siarkę należy wymieszać z saletrą potasową lub nadmanganianem potasu. Mieszaninę powinno rozłożyć się równomiernie w szklarni lub tunelach na blachach z metalu bądź tacach. Mieszaninę podpalamy poczynając od tacy położonej najdalej od wejścia. Proces ten należy wykonywać w temperaturze 20 stopni. Po wypaleniu mieszanki siarki granulowanej po upływie 24 godzin pomieszczenie należy przewietrzyć rośliny wykarczować. Dawka stosowana powinna wynosić 15 g/m3 kubatury obiektu. Opary siarki są trujące. Nie należy przebywać na ternie szklarni podczas zabiegu. Więcej na temat dezynfekcji w szklarniach z użyciem siarki granulowanej w artykule na naszycm blogu.
Właściwości
Parametry jakościowe siarki granulowanej
Postać (kształt): granulki
Barwa: żółta z odcieniem żółtoszarym
Zawartość siarki, nie mniej niż: 99,95 %.
Uziarnienie frakcji:
Klasa ziarna powyżej 0,5 mm do 6,3 mm, nie mnie niż 90 %.
Przesiew 0,5 mm oraz klasa ziarna powyżej 6,3 mm do 10mm, nie wiecej niż 10 %.
Środki ostrożności
Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:
-
H315 Działa drażniąco na skórę.
Zwroty wskazujące środki ostrożności:
-
P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronna/ochronę oczu/ochronę twarzy.
-
P302+P352 W przypadku dostania się na skórę: Umyć duża ilością wody z mydłem.
-
P332+P313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.
Dodaj nową opinię