Chlorek wapnia techniczny 1050 kg

Cena netto: 2 800,00 zł (2,67 zł / 1 kg)
Cena brutto: 3 444,00 zł (3,28 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: KC-00018-1050

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Worek
 • Zawartość:
  1050 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
  Paleta 42 worki 25 kg
 • pH:
  7
 • Odczyn:
  Obojętny
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Chlorek Wapnia 1050 kg - środek do chemicznego odśnieżania, odladzania dróg, chodników i schodów w okresie zimowym. Potocznie nazywany ekologiczną solą drogową ze względu na niską presję ekologiczną w stosunku do soli kuchennej używanej w roli soli drogowej. Zapobiega gromadzeniu się kurzu na nieutwardzonych drogach, boiskach sportowych, kortach tenisowych i torach żużlowych. Ponadto stosowany jako środek do osuszania gazów i cieczy w syntezach chemicznych.

Uwaga: Czas realizacji zamówienia to 3 - 5 dni roboczych. Produkt jest dostępny w naszym magazynie. Zapraszamy do składania zamówień.

Chlorek wapnia techniczny 1050 kg

Zastosowanie

Chlorek wapnia dwuwodny, białe bezwonne ciało stałe w formie płatków. Polecane szczególnie jako sól drogowa . Stanowi świetną alternatywę dla soli kuchennej – chlorku sodu – szczególnie że działa skutecznie w temperaturach nawet poniżej trzydziestu stopni Celsjusza – teoretycznie nawet do minus 55. Ze względu na wysoką emisję ciepła podczas pochłaniania wody nie tylko wiąże wilgoć z rozpuszczanego śniegu i lodu ale czynnie go rozpuszcza. Nie niszczy przylegających do dróg trawników klombów i stałych nasadzeń zieleni. Wprowadzony do gleby podnosi jej pH co przy naszych kwaśnych glebach poprawia jej strukturę. Stosowany jako sól drogowa nie eroduje nawierzchni, nie wpływa na środowisko naturalne, nie powoduje korozji pojazdów, nie niszczy obuwia, metali, gumy, blach, jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

Chlorek wapnia w formie 30% roztworu wodnego świetnie sprawdza się jako środek przeciw pylny na drogach szutrowych i gruntowych. Ilość i skład mieszanki należy dobierać eksperymentalnie w zależności od panujących warunków i rodzaju podłoża.

Chlorek wapnia , stosowany jest w rolnictwie jako do listny nawóz przy uprawie owoców . Szczególnie polecany w formie 6-8% roztworu wodnego przy opryskach drzew owocowych. Co zapewnia wydajność rzędu 500 l cieczy roboczej na hektar. Owoce zaopatrzone w wapń nie pękają w trakcie dojrzewania, są jędrniejsze i trwalsze w czasie przechowywania. Więcej o nawożeniu Chlorkiem wapnia w uprawie owoców znajdziesz tutaj.

Chlorek wapnia znajduje również zastosowanie w formie roztworu wodnego – 0,7% dla roślin młodych i 1 % dla roślin dorastających i dorosłych- w zwalczaniu tipburnu u kapustnych . Dzięki prewencyjnym opryskom przy wydajności 500-1000 l cieczy roboczej na hektar można całkowicie wyeliminować problem zamierania młodych liści i nieestetycznych brązowych końcówek i brzegów liści. Zaawansowany tipburn może prowadzić do obumierania i rozkładu zaatakowanych tkanek. Więcej na temat zwalczania tipburnu u kapustnych znajdziesz tutaj.

Chlorek wapnia jako roztwór wodny jest stosowany do dociążania maszyn budowlanych i rolniczych . Jego roztwory są odporne na zamarzanie a w przeciwieństwie do innych środków nie powoduje erozji i degradacji gumy i kałczuko pochodnych materiałów z jakich wykonywane są opony.

Środki ostrożności

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:

 • H319 Działa drażniąco na oczy. 

Zwroty wskazujące środki o strożności:

 • P264 Dokładnie umyć ręce po użyciu. 
 • P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ ochronę oczu/ochronę twarzy. 
 • P305 + P351 + P338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. 
 • P337 + P313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top