Rokacet HR40PF, Etoksylowany Uwodorniony Olej Rycynowy jakości farmaceutycznej (Ph. Eur.); Macrogolglycerolhydroxystearate, PEG - 40 Hydrogenated Castor Oil, beczka 120 kg

Cena netto: 6 495,00 zł (54,13 zł / 1 kg)
Cena brutto: 7 988,85 zł (66,57 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: PCC-00107

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Beczka
 • Zawartość:
  120 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Rokacet HR40 PF jakość farmaceutyczna beczka 120 kg to etoksylowany olej rycynowy. Produkt handlowy zawiera 99% substancji aktywnej występującej w formie klarownej lepkiej cieczy lub pasty o barwie jasnożółtej. Jest to produkt zgodny z restrykcyjnymi wymaganiami aktualnej wersji Europejskiej Farmakopei zdefiniowanymi w monografii dla Macrogol Glycerolhydroxystearate.

Rokacet HR40 PF dostepny w opakowaniach:
Produkt tylko dla firm
Rokacet HR40PF, Etoksylowany Uwodorniony Olej Rycynowy jakości farmaceutycznej (Ph. Eur.); Macrogolglycerolhydroxystearate, PEG - 40 Hydrogenated Castor Oil, beczka 120 kg

Zastosowanie

Rokacet HR40 PF jest również odpowiednikiem produktu opisanego w amerykańskiej farmakopei USP pod nazwą Polyoxyl 40 Hydrogenated Castor Oil. Produkcja ROKAcetu HR40 PF obejmuje dodatkowy proces usuwania niepożądanych zanieczyszczeń i półproduktów, aby zagwarantować możliwe najniższy poziom metali ciężkich, tlenku etylenu czy 1,4-dioksanu, zgodny z normami dopuszczalnymi przez producentów końcowych formulacji leczniczych.

ROKAcet HR40 PF należy do grupy surfaktantów niejonowych. Liczba HLB produktu wynosi w granicach 14-16, co oznacza, że substancja wykazuje bardzo dobre właściwości emulgujące. W związku z tym produkt stosowany jest jako emulgator dla różnych hydrofobowych substancji aktywnych, gwarantując odpowiednią dyspersję i poprawiając biodostępność składnika aktywnego leku. Produkt posiada bardzo dobre właściwości solubilizujące, które poprawiają stabilność formulacji zawierającej hydrofobowe składnik jak np. witaminy z grupy A, D, E, K lub inne składniki funkcyjne leku, które są trudno rozpuszczalne w wodzie. ROKAcet HR40 PF jest szeroko stosowanym składnikiem formulacji do aplikacji na skórę lub w aplikacji doustnej ze względu na brak smaku i bardzo słaby, praktycznie niewyczuwalny zapach.

Produkt jest chemicznym odpowiednikiem etoksylowanego uwodornionego oleju rycynowego – substancji zaakceptowanej przez FDA (Food and Drug Administration) jako nieaktywny składnik formulacji leczniczej występującej w formie kapsułek, maści, emulsji, kremów, czy roztworów stomatologicznych.

Właściwości

Rokacet HR40PF spełnia wymagania zdefiniowane przez Europejską Farmakopeę (wersja 9.0) zdefiniowane w Monografii dla Macrogolglycerol hydroxystearate

Nazwa chemiczna
: Macrogol Glycerolhydroxystearate,
Inna nazwa: Polyoxyl 40 Hydrogenated Castor Oil
Nr CAS: 61788-85-0
Wysoka czystość produktu.

Zalety produktu:

 • spełnia restrykcyjne wymagania jakościowe określone w najnowszym wydaniu Europejskiej Farmakopei określone dla Macrogol Glycerolhydroxystearate,wyróżnia się niską zawartością tlenku etylenu, 1,4-dioksanu oraz metali ciężkich,
 • posiada bardzo dobre właściwości emulgujące i solubilizujące,
 • odpowiednik chemiczny substancji dopuszczonej przez FDA jako nieaktywnego składnika leków.
Zastosowanie:
 • maści,
 • kremy,
 • żele,
 • emulsje,
 • kapsułki,
 • tabletki,
 • roztwory stomatologiczne

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top