Pellet drzewny

Cena netto: od 17,89 zł od 15,45 zł
Cena brutto: od 22,00 zł od 19,00 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 13.7%
Zapytaj o dostępność
Produkt dostępny
Kod produktu: PEL-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Pellet 20 kg  

Wartość opałowa ............. 17,4 MJ/kg
Popiół ....................................  ~ 0,9 %
Wilgotność ...............................  ~ 6 %
Zawartość siarki .................... 0,02 %
Długość ............................. 15-25 mm
Średnica pelletu ....................... 6 mm
Gęstość ........................ ~ 690 kg/m3

Uwaga: Ze względu na wzmożony popyt w okresie jesienno-zimowym czas realizacji zamówienia może się wydłużyć do 3-5 dni roboczych za utrudnienia przepraszamy.

Promocja

Zastosowanie

Pellet drzewny wyprodukowany z trocin, zrębków drzew iglastych i liściastych o dobrej wartości opałowej równej 17,4 GJ/t. Nie zawiera sztucznych dodatków oraz lepiszcza dzięki czemu jest w 100 % ekologiczny. Szczególnie polecany do pieców grzewczych o wyższej tolerancji na jakość paliwa. Jest kompromisowym pelletem jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Pellet o średnicy 6 mm i długości do kilku centymetrów.

Pellet drzewny w dobie globalnego ocieplenia to jedna z ekologicznych alternatyw dla paliw kopalnych. W stosunku do węgla czy oleju opałowego pellet drzewny nie podnosi ilości emitowanych gazów cieplarnianych. Podczas spalania biomasy jakim jest pellet drzewny osiąga się zerowy bilans dwutlenku węgla. Drzewo podczas swojego całego cyklu życia pochłania takie ilości dwutlenku węgla jakie wyprodukuje w procesie jego spalania. Oferowany pellet drzewny nie zawiera sztucznych domieszek np. lepiszcza. Charakteryzuje się niska wilgotnością – maksymalnie 6% -  i zawartością siarki – maksymalnie 0,02 %. Dzięki temu powstające gazy spalinowe nie odkładają w kominie nadmiernych ilości nagaru, a ich agresywność jest niewielka. Znacznie wydłuża to żywotność pieca i przewodów kominowych. Popiół stanowi zaledwie ok 0,9 % masy produktu.  

Właściwości

Wartość opałowa: 17,4 MJ/kg
Popiół: ~ 0,9 %
Wilgotność: ~ 6 %
Zawartość siarki: 0,02 %
Długość: 15-25 milimetrów
Gęstość: ~ 690 kg/m
Średnica pelletu: 6 milimetrów


Pellet pakowany w workach 20 kg

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top