Superplastyfikator do betonu Rofluid P, beczka 200 kg

Cena netto: 1 875,00 zł (9,38 zł / 1 kg)
Cena brutto: 2 306,25 zł (9,38 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: RO-0019

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Beczka
 • Zawartość:
  200 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Superplastyfikator do betonu Rofluid P jest 50% roztworem wodnym eteru polikarboksylanowego (PCE) o brązowo-żółtej barwie i niskiej lepkości. Stosowany jest jako baza do domieszek szczególnie zalecanych do produkcji prefabrykatów i charakteryzuje się wysoką wydajnością opóźniania wiązania betonu.

Superplastyfikator do betonu Rofluid P dostępny jest w opakowaniach:

Produkt na zamówienie, czas realizacji 45 dni roboczych licząc od daty potwierdzenia zamówienia.

Superplastyfikator do betonu Rofluid P, beczka 200 kg

Zastosowanie

Mechanizm działania PCE jest wynikiem ich budowy chemicznej. PCE są domieszkami do betonu nowej generacji, związkami o specyficznej budowie (tzw. strukturze grzebieniowej), składającej się z długiego łańcucha głównego i łańcuchów bocznych o długościach zależnych od liczb powtarzających się jednostek tlenku etylenu i/lub propylenu.

Cząsteczki Rofluidu P adsorbują się powierzchni ziaren cementu i tworzą zawadę steryczną dla sąsiednich ziaren. Powstałe cząstki, mające określoną objętość hydrodynamiczną (różną w zależności od budowy polimeru), gdy znajdą się zbyt blisko siebie będą się wzajemnie odpychać. Aglomeracja ziaren cementu jest wtedy utrudniona, co z kolei wydłuża czas powstania produktów jego hydratacji i opóźnia wiązanie mieszanki betonowej. Ponadto uwolniona zostaje woda uwięziona w aglomeratach cementu, co prowadzi do mniejszego zużycia wody zarobowej. Rofluidu P pozwala na wyprodukowanie mieszanki betonowej o bardzo dobrej urabialności, zapobiegając jednocześnie segregacji składników oraz tworząc spójny beton.

Dodatek Rofluidu P pozwala na zmniejszenie zużycia wody zarobowej nawet o ponad 35%. Ma to bezpośrednie przełożenie na trwałość betonu, podwyższając jego wytrzymałości wczesne (umożliwia to szybsze rozformowywanie elementów betonowych) i późne. Beton z dodatkiem Rofluidu P staje się bardziej szczelny, a wiec podwyższa się jego odporność na ścieranie oraz na działanie substancji agresywnych i mrozu. Należy pamiętać, że ilość dodanego do mieszanki betonowej PCE zależy m.in. od rodzaju cementu, sposobu przygotowania mieszanki, sposobu mieszania czy temperatury otoczenia.

Aby uzyskać beton o standardowych wytrzymałościach zalecane jest użycie 0,4-1,0% Rofluidu P w stosunku do masy spoiwa, natomiast dla uzyskania betonu o wysokiej wytrzymałości i wysokim upłynnieniu dodatek domieszki powinien być nieco wyższy, 0,5-1,5% produktu do masy spoiwa. Rofluid P nie zahamowuje hydratacji cementu w niskich temperaturach, może więc być stosowany przy temperaturze powietrza do -5°C bez pogarszania konsystencja mieszanki betonowej. Jeśli konieczna jest wstępna dyspersja można używać go w mieszaninie z Rofluidem H. Wszystkie produkty z serii Rofliud są ze sobą w pełni mieszalne.

Stosowanie Rofluidu P zalecane jest przede wszystkim w produkcji betonu samozagęszczalnego (SCC) oraz do produkcji prefabrykatów betonowych. Jego dodatek bardzo dobrze wpływa na urabialność mieszanki oraz znacznym stopniu redukuje ilość użytej wody zarobowej.

Właściwości

•    umożliwia zmniejszenie ilości wody zarobowej (nawet o 35%) bez pogorszenia konsystencji mieszanki betonowej;
•    zwiększa wytrzymałość betonu na ściskanie;
•    opóźniacz czasu wiązania betonu o wysokiej wydajności;
•    pozwala na mniejsze zużycie cementu, co obniża koszty (przy zachowaniu stałego w/c);
•    niskie dozowanie 0,4 do 1,5% na masę spoiwa;
•    możliwość stosowania w temperaturach do -5°C bez zahamowania hydratacji cementu;
•    nie powoduje korozji stali zbrojeniowej (niska zawartość chlorków);

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top