Tauryna 24000 kg

Cena netto: 400 464,76 zł (16,69 zł / 1 kg)
Cena brutto: 492 571,65 zł (20,52 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: FLN-0043

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
  24000 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Tauryna 24000 kg – jest to aminokwas niebiałkowy występujący w suplementach diety przeznaczonych dla sportowców. Aminokwas ten nie uczestniczy w budowaniu białek mięśniowych człowieka. Tuaryna występuje w tkankach ludzkich a jej niedobór jest uzupełniany w diecie i suplementach diety. Stosowana jest przez osoby uprawiające sport ponieważ uczestniczy w regeneracji tkanki mięśni.

Działanie tauryny:

 • Anaboliczne: tauryna bierze udział w transporcie keratyny, która regeneruje mięśnie i odbudowuje je. Stymuluje działanie trzustki, aby produkowała insulinę, która jest naturalnym anabolikiem.
 • Antykataboliczne: przyspiesza regenerację tkanek mimo, że nie bierze udziału w przyroście masy mięśni. Magazynuje i transportuje azot, który bierze udział w regeneracji tkanek po treningu.
 • Przeciwdziała otyłości: stymuluje wyrzut insuliny, która usuwa nadmiar glukozy z krwiobiegu i przekazuje go do tkanek
 • Detoksykacyjne: chroni organizm przed wpływem wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia
 • Rozluźniające mięśnie: tauryna stymuluje produkcję kwasu GABA, który wspomaga rozluźnienie mięśni

Funkcje tauryny w suplementach diety:

 • Przeciwdziała spadkowi aktywności fizycznej
 • Przeciwdziała zmniejszeniu poziomu energii
 • Wspomaga pamięć i koncentrację
 • Niweluje osłabienie i podatność na stres
 • Wspomaga kontrolowanie stężenia soli i wody w organizmie
Opakowanie zbiorcze zawiera 960 kartonów po 25 kg.
Produkt tylko dla firm

Zastosowanie

Tauryna 24000 kg – aminokwas stosowany w suplementach diety uzupełniających dietę sportowców wyczynowych i amatorów. Działa korzystnie na regenerację tkanek po wysiłku fizycznym i przeciążeniach organizmu. Poprawia metabolizm tłuszczów co powoduje szybsze ich spalanie.
Tauryna jest ceniona przez sportowców ponieważ hamuje katabolizm mięśni, intensyfikuje ich anabolizm. Dzięki taurynie łatwiejsza jest regeneracja tkanki mięśniowej po treningu co przyśpiesza pośrednio przyrost masy mięśniowej. Tkanki mogą samodzielnie wytworzyć białka w celu odbudowy swoich struktur i nie wykorzystywać aminokwasów z rozbitych białek mięśniowych.
Tauryna wspomaga transport kreatyniny, która chroni komórki mięśniowe przed stresem oksydacyjnym. Stosowanie suplementów diety z tauryną dedykowane jest dla sportowców, osób ćwiczących rekreacyjnie oraz osób z nadwagą. Taurynę w suplementach diety stosują również weganie i wegetarianie ponieważ aminokwas ten nie występuje w produktach roślinnych. Tauryna jest składnikiem preparatów witaminowych i odżywek z kreatyniną dla sportowców. Występuje również w napojach energetycznych w ilości ok. 400 mg/100 ml. Suplementy diety zawierające taurynę występują głównie w postaci kapsułek doustnych. Dzienna dawka tauryny powinna wynosić średnio od 500 do 2000 mg.

Właściwości

Nazwa: kwas 2-aminoetanosulfonowy
CAS: 107-35-7
Wygląd zewnętrzny: biały, krystaliczny proszek
Zawartość głównego składnika: > 99 %
Wzór: C2H7NO3S
Masa molwa: 125,15 g/mol
pH: 4,1 – 5,6
Metale ciężkie: max. 10 ppm
Żelazo: max. 10 ppm

Środki ostrożności

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia:
H319 Działa drażniąco na oczy.
H315 Działa drażniąco na skórę.
H335 Może powodować podrażnienie dróg oddechowych.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:
P260 Nie wdychać pyłu/dymu/gazu/mgły/par/rozpylonej cieczy.
P280 Stosować rękawice ochronne / odzież ochronną / ochronę oczu / ochronę twarzy.
P305 + P351 + P338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P233 Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top