Mocznik granulowany nawozowy 46%

Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: MN-K-0001

Specyfikacja

  • Opakowanie jednostkowe:
  • Zawartość:
  • Opakowanie zbiorcze:
  • pH:
    0
  • Odczyn:
  • Kolor:
  • Zapach:

O produkcie

Mocznik granulowany nawozowy 46% 25 kg – podstawowy nawóz azotowy o szerokim spektrum stosowania, praktycznie stosowany przy wszystkich roślinach uprawnych zarówno przedsiewnie jak i pogłównie. Nadaje się do stosowania jako nawóz doglebowy jak i dolistny. Charakteryzuje się wysoką bioretencją azotu; niskim potencjałem azotanowym oraz długim okresem dostępności w glebie dla roślin.

Mocznik granulowany nawozowy 46%

Zastosowanie

 

 

Mocznik granulowany nawozowy to podstawowy nawóz azotowy. Stosowany do dokarmiania pozakorzeniowego w formie oprysku dolistnego roztworem wodnym. Dawkę i stężenie roztworu dobrać do gatunku i fazy rozwoju zasilanych roślin. Dokarmiane korzeniowe przy użyciu mocznika również jest możliwe, jednak ze względu na konieczność przejścia w wyniku hydrolizy enzymatycznej z formy amidowej w amonową, która jest dostępna dla roślin a następnie w formę azotanową proces absorbcji jest znacznie dłuższy i wolniejszy niż przy aplikacji dolistnej. Zakres stosowania mocznika jako nawozu doglebowego jest bardzo szeroki i obejmuje praktycznie wszystkie uprawne. Może być stosowany zarówno przedsiewnie jak i pogłównie. Efektywność stosowania mocznika jako źródła azotu na glebach bardzo kwaśnych, silnie zasadowych lub tuż po wapnowaniu może być znacznie niższa niż na porównywalnych areałach przy glebach o neutralnym pH. Mocznik jako nawóz azotowy jest szczególnie polecany w uprawach warzyw i owoców ze względu na niski potencjał azotanowy. Mocznik długo utrzymuje się w glebie w formie amonowej przyswajalnej dla roślin. W wyniku jego stosowania nie obserwujemy nadmiernego gromadzenia się w glebie i roślinach szkodliwych azotanów. Również wody gruntowe nie zostają zanieczyszczone tymi niebezpiecznymi związkami w wyniku stosowania mocznika. Kolejną zaletą tego nawozu azotowego jest wspomaganie pobierania fosforu z gleby oraz ograniczenie nadmiernego pobierania potasu. Podawanie azotu w tej formie powoduje bujne ukorzenienie i szybszy w porównaniu do innych form aplikacji tego pierwiastka rozwój roślin od okresu powschodowego. Podawanie mocznika w formie doglebowej zwiększa odporność roślin i podnosi wysokość plonów oraz ich wartość biologiczną.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top