Mocznik granulowany nawozowy 46%

Cena netto: od 99,00 zł od 99,00 zł
Cena brutto: od 106,92 zł od 121,77 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Rabat 7.4%
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: MN-K-0001

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Mocznik granulowany nawozowy 46% 25 kg – podstawowy nawóz azotowy o szerokim spektrum stosowania, praktycznie stosowany przy wszystkich roślinach uprawnych zarówno przedsiewnie jak i pogłównie. Nadaje się do stosowania jako nawóz doglebowy jak i dolistny. Charakteryzuje się wysoką bioretencją azotu; niskim potencjałem azotanowym oraz długim okresem dostępności w glebie dla roślin.

Mocznik granulowany nawozowy 46%

Zastosowanie

 

 

Mocznik granulowany nawozowy to podstawowy nawóz azotowy. Stosowany do dokarmiania pozakorzeniowego w formie oprysku dolistnego roztworem wodnym. Dawkę i stężenie roztworu dobrać do gatunku i fazy rozwoju zasilanych roślin. Dokarmiane korzeniowe przy użyciu mocznika również jest możliwe, jednak ze względu na konieczność przejścia w wyniku hydrolizy enzymatycznej z formy amidowej w amonową, która jest dostępna dla roślin a następnie w formę azotanową proces absorbcji jest znacznie dłuższy i wolniejszy niż przy aplikacji dolistnej. Zakres stosowania mocznika jako nawozu doglebowego jest bardzo szeroki i obejmuje praktycznie wszystkie uprawne. Może być stosowany zarówno przedsiewnie jak i pogłównie. Efektywność stosowania mocznika jako źródła azotu na glebach bardzo kwaśnych, silnie zasadowych lub tuż po wapnowaniu może być znacznie niższa niż na porównywalnych areałach przy glebach o neutralnym pH. Mocznik jako nawóz azotowy jest szczególnie polecany w uprawach warzyw i owoców ze względu na niski potencjał azotanowy. Mocznik długo utrzymuje się w glebie w formie amonowej przyswajalnej dla roślin. W wyniku jego stosowania nie obserwujemy nadmiernego gromadzenia się w glebie i roślinach szkodliwych azotanów. Również wody gruntowe nie zostają zanieczyszczone tymi niebezpiecznymi związkami w wyniku stosowania mocznika. Kolejną zaletą tego nawozu azotowego jest wspomaganie pobierania fosforu z gleby oraz ograniczenie nadmiernego pobierania potasu. Podawanie azotu w tej formie powoduje bujne ukorzenienie i szybszy w porównaniu do innych form aplikacji tego pierwiastka rozwój roślin od okresu powschodowego. Podawanie mocznika w formie doglebowej zwiększa odporność roślin i podnosi wysokość plonów oraz ich wartość biologiczną.

Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Polecane produkty

Mocznik granulowany nawozowy 46% 25 kg

Cena netto: 99,00 zł
Cena brutto: 106,92 zł

Mocznik granulowany nawozowy 46 % 1000 kg

Cena netto: 3 855,29 zł
Cena brutto: 4 163,71 zł

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top