POLIkol 4500 Płatki* Środki zmiękczające, humenktanty kanister 5 kg

Cena netto: 302,70 zł (60,54 zł / 1 kg)
Cena brutto: 372,32 zł (74,46 zł / 1 kg) w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki

Obecna cena jest najniższą (od 30 dni).

Zapytaj o dostępność

W magazynie: 0 szt.

Kod produktu: PE-01725

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
  Kanister
 • Zawartość:
  5 kg
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

POLIkol 4500 płatki to produkt należący do grupy polioksyetylenoglikoli (PEG o średniej masie cząsteczkowej wynoszącej 4500) o nazwie INCI: PEG-100. Produkt handlowy jest woskiem o barwie od białej do jasnożółtej. Temperatura krzepnięcia produktu to około 55°C. Produkt rozpuszcza się w nieograniczonym stopniu w wodzie, niskich alkoholach alifatycznych, eterze etylowym i chloroformie.

Produkt tylko dla firm
POLIkol 4500 Płatki* Środki zmiękczające, humenktanty kanister 5 kg

Zastosowanie

Jest produktem bezpiecznym, nietoksycznym oraz nie powoduje podrażnienia skory, dlatego znajduje zastosowanie jako rozpuszczalny w wodzie składnik kosmetyków twardych, takich jak pomadki do ust. POLIkol 4500 płatki może być używany jako środek zatrzymujący wilgoć w niektórych preparatach kosmetycznych, np. w kremach, preparatach do mycia twarzy, peelingach, a także w preparatach do demakijażu. Może być dodawany do formulacji w celu poprawy ich właściwości reologicznych (zwiększenia lepkości). Produkt może być również stosowany jako nośnik substancji aktywnych i środek wiążący w kostkach do zmywarek, tabletkach do prania i solach do kąpieli.

W aplikacjach przemysłowych jest składnikiem preparatów smarnych, głównie rozpuszczalnych w wodzie syntetycznych cieczy do obróbki skrawaniem oraz płynów przenoszących ciepło (heat transfer fluids). Produkt wykorzystywany jest jako środek antyadhezyjny w przemyśle przetwórstwa gumy, tworzyw sztucznych i elastomerów. Jest także środkiem pomocniczym w obróbce tekstyliów.

POLIkol 4500 płatki pełni funkcję plastyfikatora i środka wiążącego przy produkcji ceramiki oraz opakowań do żywności na bazie biopolimerów. Posiada pozytywną opinie międzynarodowych organizacji, takich jak FDA (Food and Drug Administration), która zezwala na stosowanie polietylenoglikolu w formie niebezpośredniego dodatku do żywności na podstawie list CFR 21: 175.105; 175.210; 176.180; 176.200. Należy pamiętać, że produkt może być stosowany zgodnie z podanymi przez organizację definicjami, nie przekraczając maksymalnej dozwolonej dawki.

Produkt jest niesklasyfikowany zgodnie z regulacją CLP.

Dodaj nową opinię

Review are only issued by customers who have purchased product

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Danych Osobowych jest distripark.com sp. z o.o. ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny.

Dane osobowe będą przetwarzane w celu zwrotnego kontaktu – przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi na pytanie lub podjęcia tych działań – podstawą przetwarzania jest realizacja prawnie uzasadnionych interesów Administratora (art. 6. ust. 1 lit. f RODO) lub podjęcie działań na żądanie Klienta, zmierzających do zawarcia umowy (art. 6. ust. 1 lit. b RODO).

Szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej Administratora w zakładce Ochrona Danych Osobowych.

Back to top