Sorbent uniwersalny pelet

Cena netto: od 29,17 zł od 29,17 zł
Cena brutto: od 35,88 zł od 35,88 zł w tym 23% VAT
Nie zawiera kosztów wysyłki
Zapytaj o dostępność
Produkt wyprzedany
Kod produktu: SORB-K-0002

Specyfikacja

 • Opakowanie jednostkowe:
 • Zawartość:
 • Opakowanie zbiorcze:
 • pH:
  0
 • Odczyn:
 • Kolor:
 • Zapach:

O produkcie

Sorbent uniwersalny pellet wykonany z bardzo chłonnej pianki poliuretanowej otwarto komórkowej. Charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz szybkim czasem wchłaniania. Stosowany do neutralizacji zanieczyszczeń z olejów mineralnych, paliw, płynów hydraulicznych oraz innych substancji ropopochodnych. Miejsce stosowania sorbentu: zakłady przemysłowe, warsztaty samochodowe, stacje paliw, hale i magazyny, miejsca wypadków komunikacyjnych, porty lotnicze oraz wodne. Sorbent oferowany w wygodnej postaci drobnego pelletu, który łatwo aplikować na rozlane substancje.
Dostępny jest również w postaci: proszku i drobnego pelletu.
Sorbent uniwersalny pelet

Zastosowanie

Podstawowym zastosowaniem sorbentu to likwidacja i pochłanianie rozlanych olejów, paliw i emisji wszystkich ropopochodnych cieczy oraz  płynów hydraulicznych i olejów roślinnych. 1 gram sorbentu adsorbuje na swojej powierzchni ok. 1 grama oleju mineralnego. Zaletą formowanego sorbentu w postaci drobnego peletu lub peletu jest jego mniejsza objętości w stosunku do ilości wchłoniętej substancji. Posiada właściwości hydrofobowe, a tym samym nie wchłania wody oraz unosi się na wodzie, co pozwala na pozbycie się rozlewisk olejów ze zbiorników wodnych. Idealnie sprawdza się w zakładach przemysłowych, metalurgicznych gdzie jest zwiększone ryzyko nieszczelności układów hydraulicznych wypełnionych olejami czy płynami hydraulicznymi. Sorbent jest obojętny dla środowiska oraz nie przejawia zdolności do reagowania z substancją adsorbującą. Po wchłonięciu przejmuje właściwość substancji zaadsorbowanej. Nadaje się do regeneracji i ponownego użycia. Zużyty sorbent magazynuje się w raz z substancją, którą wchłoną. Utylizuje się go zgodnie z krajowymi przepisami.

Usuwa plamy z każdej powierzchni stałej jak również z powierzchni wody. Nie adsorbuje wody, wytrzymały na agresywne warunki atmosferyczne.
Dostępny w 3 frakcja w zależności od zastosowania:
 • Proszek
 • Drobny pelet
 • Pelet
Sposób użycia:

1. Plamę oleju wstępnie należy posypać dookoła, aby nie doprowadzić do większego rozlania, a następnie równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni.
2. Po około 10 minutach sorbent wraz z adsorbowanym olejem zebrać i usunąć.Dodaj nową opinię

Oceń produkt

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google
Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka distripark.com sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym (ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny). Możesz skontaktować się z naszym inspektorem ochrony danych e-mailowo: iod.distriparkcom@pcc.eu.

Twoje dane przetwarzamy w celu komunikacji z Tobą i udzielenia odpowiedzi na Twoją wiadomość. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest uzasadniony interes administratora danych lub strony trzeciej (zwrotny kontakt z Tobą, nasz marketing lub partnerów, w tym Grupy PCC, któremu możesz się sprzeciwić), lub podjęcie działań na Twoje żądanie, przed zawarciem ew. umowy - w zależności od treści Twojej wiadomości.

Twoje dane co do zasady będziemy przetwarzać do zakończenia komunikacji z Tobą lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu, chyba że przepisy prawa będą nas zobowiązywać do dłuższego przetwarzania tych danych lub będziemy je przechowywać dłużej na wypadek potencjalnych roszczeń, przez okres ich przedawnienia określony przepisami prawa, w szczególności kodeksu cywilnego.

W każdym czasie masz prawo do:

 • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych;
 • dostępu do swoich danych osobowych, w tym żądania wydania ich kopii;
 • żądania sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia swoich danych;
 • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Odbiorcami Twoich danych mogą być firmy, które wspierają nas w komunikacji z Tobą i pomagają nam prowadzić sklep, zewnętrzne firmy doradcze (w tym prawne, marketingowe i rachunkowe) lub zewnętrzni specjaliści z zakresu IT, w tym podmioty z Grupy PCC.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane dowiesz się z naszej Polityki Prywatności.

Back to top